Ana Sayfa Eğitim, Genel 3 Ağustos 2020 97 Görüntüleme

Soma’da iki okul binası için yıkım kararı alındı

Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Eylül GAMA Ortaokulu A ve B Blokları için depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkım kararı alındı.

Soma Milli Eğitim Müdürlüğünde rotasyon kararı ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can’ın atanmasının ardından Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak oldu.

Göreve gelmesi ile gazetecilere açıklama yapan Bekir Çakmak, ilçe merkezinde yarım asrı aşkın süredir eğitim veren 13 Eylül GAMA Ortaokulunun iki binasının yıkılacağını duyurdu.

Okulda 3 bağımsız binada 1200 öğrencinin eğitim aldığını belirten Çakmak, ” Okulun A ve B Blokları 1956 yılında yapılmış. Depreme dayanıksız olduğu rapor ile belgelendi. Bu  iki binamız için yıkım kararı alındı. Kısa süre içinde yıkımı Soma Belediyesi ekiplerimiz ile gerçekleştirilecek. Ayrıca Endüstri meslek Lisesi bahçesinde bulunan ve daha önce yıkım kararı alınan lojman binasının da yıkımına başlandı. Fay hattı üzerinde bulunan ve öğrenci güvenliği açısından depreme dayanıksız olduğu tespit edilen okul binaları ve lojman için yıkım kararı alındı.” dedi

Binanın yıkımının ardından yeni binaların TOKİ tarafından yapılacağını belirten Çakmak, 13 Eylül Gama Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerimiz için önümüzdeki 2020-2021 Eğitim Öğretim sağlam olan C blokta yılında ikili eğitime geçileceğinin planlandığını söyledi 

Etiketler:
Soma Aktüel'de yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Has ANADOLU Tem. Medya Org. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemez.
Hazır Site by Uzman Tescil