Ana Sayfa Genel 6 Ağustos 2020 116 Görüntüleme

Soma’da Koronavirüs denetimleri yapılıyor

Türkiye genelinde büyük koronavirüs denetimi başladı.

Manisa ve ilçelerinde de her noktada denetimler yapılıyor

İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği ‘Koronavirüs Denetimleri’ konulu genelge kapsamında Manisa ve ilçelerinde de pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapılıyor. 

Soma ilçesinde de Kaymakam Fatih Akkaya başkanlığında tüm kurumların katılımı ile denetimler yapılıyor. 

İlçe merkezinde cadde ve sokaklarda, Pazar yerlerinde ve toplu taşıma araçlarında denetimlerde bulunan Kaymakam Akkaya, maske kullanımı konusunda  vatandaşları tek tek uyardı. 

Denetimlerle ilgili gazetecilere değerlendirme de bulunan Akkaya, amaçlarının vatandaşın canını yakmak olmadığını farkındalık yaratıp devlet kuralı kanunu ile değil kendi öz bilinci ile maske, mesafe hijyene dikkat ederek, herkesin sağlığı için kurallara uyması için çalışma yaptıklarını söyledi.

Kovid ile mücadele kapsamında denetimlerin gün boyu gece saatlerine kadar süreceğini belirten Akkaya, “ Sağlığımız için, ülkemiz ve geleceğimiz için okullarının açılmasını bekleyen çocuklarımızın hakkı için kurallara uymalıyız. Soma için manzara kötü değildi ama mükemmelde değildi. Hep beraber bu mücadeleyi kazanacağız el ele verip” dedi.

Kaymakam Akkaya’ya denetimlerde Belediye Başkanı Ali Tulup, Soma TSO Başkanı Cem Doğan, Soma ESO Başkanı Ali Ayan, kurum müdürleri ve kolluk kuvvetleri de eşlik etti.

Soma Aktüel'de yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Has ANADOLU Tem. Medya Org. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemez.
Hazır Site by Uzman Tescil