Ana Sayfa Siyaset 28 Mart 2019 923 Görüntüleme

CHP’den Soma OSB Açıklamalarına Cevap Geldi

CHP Soma İlçe Başkanlığı Manisa Ak Parti Milletvekili Av. Mehmet Ali Özkan’ın Soma OSB hakkında açıklamalarına ilişkin yazılı bir basın bildirisi yayınladı.

CHP Soma İlçe Başkanlığı Manisa Ak Parti Milletvekili Av. Mehmet Ali Özkan Soma OSB tapularının alınması hakkında yaptığı basın açıklamasına ilişkin yazılı bir basın bildirisi yayınladı.

CHP Soma İlçe Başkanlığı Manisa Ak Parti Milletvekili Av. Mehmet Ali Özkan Soma OSB tapularının alınması hakkında yaptığı basın açıklamasına ilişkin yazılı bir basın bildirisi yayınladı.

Soma CHP İlçe Başkanlığı tarafından yayınlanan basın bildirisinde, Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan’ın Soma OSB hakkındaki açıklamalarının kamuoyunu yanıltıcı nitelikte olduğunu iddia edilerek ‘‘Sayın Vekil ve beraberindekiler kameraların karşısına geçmiş, sanki ellerindeki tapular her şeyi bitirmiş gibi kamuoyuna yanıltıcı, önümüzdeki yerel seçimlerde yaşayacakları büyük hezimetin korkusu altında bazı açıklamalarda bulunmuşlar ve her zaman yaptıkları gibi “biz değil ben odaklı” kendilerini ön plana çıkarmaya çalışan ve bugüne kadar sürece katkıda bulunan tüm kahramanları da yok sayarak siyasi rant elde etme çabasına düşmüşlerdir. Oysaki gerçek bundan çok farklıdır’’ iddialarında bulunuldu.

Soma OSB kurulum çalışmalarının 2002 yılında başladığına dikkat çekilen bildiride şu ifadelere yer verildi:

‘’Soma’ya bir Organize Sanayi Bölgesi kurulması fikrini ilk ortaya atan ve buna ilişkin ilk çalışmaları başlatanlar; dönemin Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Turgay Büyükkarcı, Ticaret Odası Meclis Başkanı Sayın Erol Gürel ve dönemin Soma Belediye Başkanı Önder Adar olup, 2002 yılı Temmuz ayı içerisinde hazırlamış oldukları müracaat dosyasını yine dönemin Manisa Valisi olan Sayın Muzaffer Ecemiş’e sunmuşlar ve Valilik Makamınca bu müracaat dönemin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Kenan Tanrıkulu’na bizzat teslim edilmiştir.

            Bu andan itibaren başlayan resmi süreç, 2003 yılının Eylül ayında 17 ayrı bakanlıktan gelen temsilcilerden oluşan heyet tarafından teklif edilen yerin incelenmesi ve ÇED raporunun kabulü ile devam etmiştir.

            2005 yılında Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüten Sayın Ahmet Raif Dikmeoğlu’nun da özel gayretleri ile Hatunköy’de bulunan OSB alanının zemin etütleri tamamlanmış ve alanın Sanayi Bakanlığınca OSB olarak tanımlanması sağlanmıştır. Bu dakikadan itibaren 2015 yılına kadar geçen yaklaşık on yıllık süre zarfında iktidar partisi olan AKP ve Soma Belediyesinin AKP’li Belediye Başkanı, tabiri caizse söz konusu yere bir tek çivi dahi çakmamış, süreç kendi oluruna bırakılmıştır.

            301 Maden Şehidi verdiğimiz elim kaza sonrasında Türkiye kamuoyu gündemine gelen ilçemizde zorunluluktan kaynaklanan bazı iyi niyetli çalışmalar yapılsa da, beceriksiz iktidar ve belediye yönetimleri süreci gecikmeye uğratmışlardır.

            Yola çıkıldıktan tam 17 yıl sonra şimdi bu arkadaşlarımız, basın önüne çıkarak, hiç utanıp sıkılmadan, sürece katkı veren kahramanları adeta yok sayarak, her zaman ki gibi “ben yaptım oldu” mantığı içerisinde her şeyi kendilerine mal etmeye çalışmaktadırlar.

            Bir OSB’yi bile 17 yılda hayata geçiremeyen bu zihniyet Soma’ya ve Somalılara ne fayda sağlar kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

            Soma’yı mutlu ve huzurlu insanların şehri yapmak için çıktığımız bu hayırlı yolda bizler Millet İttifakının adayları olarak diyoruz ki; Soma’nın çocuklarının iş ve aş bulacağı ve Soma ekonomisine doğrudan katkı sağlayacağına inandığımız OSB projesi ile ilgili çalışmaları ilk günden bugüne kadar yürüten değerli başkanlarımıza, Ticaret Odası yönetimlerine, süreçte emeği olan tüm kişi ve kuruluşlara kamuoyu önünde teşekkürü bir borç biliriz.

            Nalıncı keseri gibi her şeyi kendine yontan bir anlayışla değil, emeği olan herkese teşekkür edebilen bir yönetim sözü ile tüm Somalı hemşerilerimize saygılar sunuyoruz.’’

Etiketler:

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Soma Aktüel'de yayımlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Has ANADOLU Tem. Medya Org. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.'ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemez.
Hazır Site by Uzman Tescil